Targi zdrowotno medyczne Arab Health 2016 0
Targi zdrowotno medyczne Arab Health 2016

Witajcie serdecznie,

już niedługo bo za niecałe dwa tygodnie w Dubaju, miejscu które rozpala chyba każdego odbędą się jedne z największych targów zdrowia i technologii medycznych na świecie „Arab Health”. Póki co, największe „Medica” odbywają się w Dusseldorfie. Znając jednak manię wyższości, wielkości i bogactwa arabów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich możemy się spodziewać że w najbliższym czasie to właśnie Arab Health przejmie prym i będą wiodącą „imprezą” medyczną na świecie.

Do tej pory nasza ekipa miała okazję gościć kilka razy na tego typu targach w Polsce i za granicą. Praktycznie co roku jesteśmy w Poznaniu, Łodzi a w zeszłym roku udało nam się zaliczyć wizytę w Lipsku na targach Techniki Ortopedycznej. Jeszcze wtedy nie wiedziałem że będę prowadził sklep internetowy vidamed.pl nie mówiąc już w ogóle o blogu;) W tej chwili nie stać nas na wojaże po Dubaju więc postaram się przybliżyć Wam cokolwiek o „Arab Health” korzystając z wiadomości które udało mi się znaleźć w przepastnej otchłani sieci zwanej internetem.

O ogromie targów świadczyć mogą liczby. W zeszłym roku targi zwiedziło ponad 93000 odwiedzających, to tak jakby nagle wszyscy kibice Barcelony wyszli ze stadionu Camp Nou i udali się oglądać nowinki świata zdrowia, medycyny i rehabilitacji. Same impreza trwa już od 41lat. W zeszłym roku 2015 świętowano 40 lecie. W tym roku podczas 4 dniowego wydarzenia weźmie udział ponad 4000 wystawców z ponad 60 krajów co stanowi ok.1/3 wszystkich państw świata. Do tego ponad 11000 przedstawicieli różnych firm w ponad 40 pawilonach. Liczby mówią same z siebie i jestem pewien że tegoroczne targi mogą pobić wszystkie dotychczasowe rekordy o czym mam zamiar wkrótce napisać.

Podczas „Arab Health” będziemy się mogli natknąć na pawilony zajmujące się technologią medyczną, aparaturą laboratoryjną, diagnostyką, rehabilitacją, ortopedią, surowcami i towarami dla szpitali, wyrobami chirurgicznymi, radiologią, kardiologią a także technologią informacyjną i komunikacyjną w opiece zdrowotnej. Do tego odbędzie się ponad 20 konferencji, podczas których będzie się można dowiedzieć wielu nowych i ciekawych informacji, a także zobaczyć wiele premier które się szykują na rok 2016.

Prawdziwym hitem tegorocznych targów w Dubaju ma być technika 3D. Dowiemy się z pierwszej ręki w jaki sposób druk 3D ma zrewolucjonizować branżę opieki zdrowotnej. Nowoczesne technologie, a także coraz większa śmiałość inżynierów i lekarzów już wkrótce ma doprowadzić do tego że organy dla człowieka będą drukowane w 3D. Podczas targów dla zwiedzających będzie dostępna specjalna strefa drukowania 3D w której będziemy mogli pod okiem specjalistów obserwować i uczyć się na czym polega ta przełomowa technologia. Strefa 3D zgromadzi w okół siebie firmy które są w czołówce pod względem rozwoju i technologii.

Mimo że wielu z nas nie ma możliwości jechać do Dubaju powinniśmy bacznie śledzić to co się dzieje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nasz kraj będzie reprezentować kilka firm, a ja jako patriota będę im kibicował. Z Polski do Dubaju lecą przedstawiciele 26 firm. M.in. Balton Sp. z o.o. , Echo-Son SA , FAMED Żywiec Sp. Z o.o. Rozwój świata medycznego, świata zdrowia poprzez technologię pewnie nie jeden raz jeszcze nas zaskoczy. Z tym że właśnie o to właśnie chodzi. Kto by pomyślał jeszcze 10 lat temu że już niedługo będziemy mogli drukować sobie organy. Nadchodzi era dla palaczy w końcu nie będzie żadnym problemem wydrukować sobie nowe płucka. Oczywiście żartuje, pamiętajcie o zdrowym, sportowym trybie życia i cieszcie się każdym nowym dniem.

Pozdrawiam

Jarek

 

 

Użyte zdjęcia pochodzą ze stron:

http://www.medicross.nu

http://www.cbl-international.com

http://www.arabhealthonline.com/

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl